Küba Vizesi

Küba Vizesi Şartları

Küba Vizesi başvurusunda bulunacak olan bordo pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik ve yeşil pasaport sahipleri ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla Küba vizesinden muaf tutulmaktadır.

Küba vizesi pasaportunuzdan ayrıca verilen bir karttır. Bu sebeple diplomatik ve hususi pasaport sahiplerinin gümrük görevlileri tarafından bir sorun yaşama ihtimaline karşı vize muafiyetlerine dair e-posta yoluyla ya da elden ispanyolca yazı almalarında fayda vardır.

Küba vizesine başvuracak kişilerin pasaportları son 10 yıl içerisinde alınmış ve minimum 6 ay geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. Bir diğer husus ise Küba vizesine başvuracak kişiler pasaportlarında fotoğraflı olan sayfa ve kimlik bilgilerinin yer aldığı 2 sayfayı da başvuru aşamasında ibraz etmelidir.

Küba’ya kısa süreli kalış amacıyla vize talep eden ziyaretçilerin, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 15. Maddesi uyarınca, vize süresince geçerli sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur. Yapılacak sağlık sigortasının asgari kapsamı aşağıdaki gibi olmalıdır :

  1. Ani rahatsızlık ve hastalıklara ilişkin tıbbi tedavi teminatı (asgari teminat limiti 30.000 Euro),
  2. Sigortalının, tedavinin verilebileceği en yakın sağlık kuruluşuna seyahati veya nakli,
  3. Sigortalının, taburcu olduktan sonra ikamet adresine nakli,
  4. Vefat eden sigortalının nakli.

Vize başvurularında vize harcı Küba Büyükelçiliği‘ne peşin olarak ödenmektedir. Vize başvurununun olumsuz sonuçlanması halinde ise vize ücreti iade edilmez.

Başvuru işlemlerinizin sizin adınıza profesyonel bir ekip tarafından yapılmasını isterseniz (ki bu vize başvurunuzun baştan sona kadar tüm sürecini hızlandıracak ve vizenizin çıkma ihtimalini arttıracaktır.) sayfanın sağ üstündeki iletişim numarasını arayarak danışmanlarımızdan ilgilendiğiniz vize tipine ilişkin detaylı bilgi alabilir, vize başvurunuzu profesyonel bir danışman yardımıyla alabilirsiniz.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba vizesine başvuruda bulunacak kişiler iki farklı yol izleyebilirler:

1. Küba Büyükelçiliği’ne yapacakları şahsi başvuru ile
2. Küba Büyükelçiliği’ne şahsi başvuruda bulunmadan yetkili danışman firmamız aracılığıyla Küba vizesi alabilirler.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Firmamıza yapacağınız Küba vize başvurularınız başvuru tarihinizden itibaren 24 saat içinde sonuçlandırılmaktadır. Küba vizesi 6 ay geçerliliği olan ve 30 gün Küba’da kalma hakkı verilen tek girişli bir vizedir. Birden fazla giriş çıkış yapacak yolcuların yapacakları giriş çıkış sayısı kadar vize kartı almaları gerekecektir. Sayfanın solundaki menüden başvuru yapacağınız vize tipine göre seçim yaparak Küba Büyükelçiliği tarafından istenecek tüm evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Küba Vizesi Ücreti

Küba vizesi için başvuracağınız vize tipine göre ücretlendirme farklılık göstermektedir. Vize başvurunuz için şahsen başvuruda bulunmanıza gerek yoktur, sayfanın sağ üstünde yer alan telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçmeniz halinde sizin adınıza ilgili evrakları göndermeniz sonrasında vizeniz iki işgünü içinde verdiğiniz adrese tarafımızca kargolanacaktır.