Küba Ticari Vize

Küba ticari vize başvurusu yapacak olan kişinin, aşağıda belirtilmiş olan evrak listesini doğru ve eksiksiz olarak hazırlamış olması gerekmektedir. Başvuru yapacak kişilerin ülke içerisinde ticari amaçlı yapılacak konferans, fuar, kamu veya özel sektör iş toplantılarına katılımlarını kanıtlayan belgeye sahip olmaları gerekmektedir. Küba ticari vize başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin Küba’daki yetkili kişi veya firmadan ticari bir davetiye temin etmeleri halinde kabul edilecektir.
 

Küba Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

1. Pasaport
Pasaport veriliş tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaport fotokopiniz evrakların arasına eklenmelidir ayrıca pasaportun yırtılmış ve yıpranmış sayfası bulunmaması gerekmektedir. Aşağıdaki belgeler duruma göre ek evrak olarak talep edilmektedir ve başvuru esnasında bulundurulmasında fayda vardır: 

2. Biyometrik Fotoğraf
Küba Ticari Vize başvurusu için istenilen Biyometrik Fotoğrafın standartları; Küba Ticari Vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gereklidir. Fotoğraf, 45 mm genişlik ve 60 mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 1 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.

3. Küba Vize Başvuru Formu
Form eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Küba vize başvuru formu evraklar arasına eklemelidir.

4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
Küba Ticari Vize başvurusu için başvuru yapacak kişilerin nüfus cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına eklemesi gerekmektedir.

5. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu 
Küba seyahatinizde planladığınız tarihler için isminize düzenlenmiş otel rezervasyonu gerekmektedir.

6. Seyahat Sağlık Sigortası
Küba yolculuğunuzu ve kalacağınız tüm süreyi kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalısınız. Seyahatinizin başlayacağı günden 1 gün önce başlayan ve seyahat bitiş tarihinizden 1 gün sonra biten seyahat sigortasının başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında etkili olduğu unutulmamalıdır.

7. Şirket Bilgileri
Güncel şirket evrakları olan orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküsü fotokopileri gibi evraklar başvuru esnasında sunulmalıdır.

8. Davetiye
Ticari davetiye davet eden Küba şirketinin antetli kağıdına düzenlenmeli ve davetiye gönderen kişinin Küba pasaportu ve Kimlik kartı fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.